Ticker

6/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

ADWOKAT KATOWICE

KANCELARIA ADWOKACKA KRZYSZTOF BOHOSIEWICZ

Czerwcowe egzaminy adwokackie i radcowskie według jakich zasad?


W trakcie czerwcowych egzaminów adwokackich i radcowskich (23-26 czerwca) przy rozwiązywaniu zadań stosowany będzie stan prawny obowiązujący 24-27 marca 2020 r. Główny Inspektorat Sanitarny wyda wytyczne dotyczące przeprowadzenia egzaminów.

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje osoby zdające egzaminy adwokacki i radcowski w terminie dodatkowym, czyli w czerwcu br. W czasie czerwcowych egzaminów zadania będą rozwiązywane na podstawie stanu prawnego obowiązującego w pierwotnym terminie egzaminów. Zdający, którzy przygotowywali się pierwotnie do egzaminów na marzec, nie powinni odczuwać negatywnych skutków związanych z ogłoszonym stanem epidemii i przesunięciem terminu egzaminów. Dlatego będą zdawać to, co było przedmiotem ich nauki podczas aplikacji.

Przewodniczący zespołów do przygotowania zadań na egzaminy radcowski i adwokacki podali do wiadomości, że podczas egzaminów przy rozwiązywaniu zadań stosowany będzie stan prawny jaki miał obowiązywać w marcu 2020 r.

Zadania na pewno nie będą dotyczyć ustawy o rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa, ani pozostałych przepisów, wprowadzonych w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, jak i innych przepisów, które weszły w życie po marcowym terminie egzaminu.

Ministerstwo Sprawiedliwości wystąpiło do GIS o wydanie szczegółowych wytycznych dotyczących przygotowania i przeprowadzenia egzaminów w dniach 23-26 czerwca 2020 r. Te wytyczne zostaną przesłane do przewodniczących komisji egzaminacyjnych, dziekanów Okręgowych Rad Adwokackich i Okręgowych Izb Radców Prawnych, by zapewnić odpowiednie warunki bezpieczeństwa wszystkich zdających.

Publikowanie komentarza

0 Komentarze