Od wczoraj przez kolejne 5 dni (czyli od 20 do 26 lutego) w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości funkcjonuje punkt pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem. W ten właśnie sposób ministerstwo Sprawiedliwości włącza się w coroczne obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Dzięki temu w wielu miejscach w całej Polsce (sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych) macie Państwo okazję uzyskać darmową poradę. Akcja ta związana jest z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z 2003 roku, ustanowionej w celu monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem, a także podjęcia działań na rzecz poprawy ich położenia. Działaniem tym są między innymi bezpłatne porady prawne i psychologiczne.
Kto udziela porad prawnych?
Prokuratorzy, asystenci sędziów, adwokaci, radcy prawni, aplikanci, psycholodzy oraz kuratorzy sądowi. Wyjątkowo zostanie zwrócona uwaga na uprawnienia pokrzywdzonych, które wynikają z ustawy o państwowej kompensacie przysługującej ofiarom niektórych czynów zabronionych.
Głównym miejscem porad jest punkt w budynku Ministerstwa Sprawiedliwości przy Al. Ujazdowskich 11 w Warszawie. Czynny będzie od poniedziałku do piątku w dniach 20-24 lutego, w godzinach od 10:00 do 13:00. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani szczegółowymi informacjami o miejscu i godzinach dyżurów w różnych miejscach kraju są one dostępne za pośrednictwem mediów lokalnych oraz stron internetowych instytucji biorących udział w tegorocznej edycji Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.
Poniżej podajemy adres ośrodka pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem znajdujący się w naszym mieście Katowice.
Budynek Ewangelickiego Centrum Diakonijnego "Słoneczna Kraina" w Katowicach znajdujący się na Ul. Dudy - Gracza 6.
Godziny urzędowania:
Poniedziałek: 8:00 – 15:00
Wtorek: 13:00 – 20:00
Środa: 8:00 - 15:00
Czwartek: 8:00 – 15:00
Piątek: 8:00 – 15:00
Sobota: 9:00 – 13:00
Dyżur telefoniczny:
690 458 725
źródło ms.gov.pl
0 Komentarze