W dniach od 21 do 28 lutego trwa kolejny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, w tym czasie każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać bezpłatną poradę prawną lub psychologiczną w sądach, prokuraturach, na policji, w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych w całym kraju. W organizację obchodów wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości i Prokuratury Krajowej włączają się asystenci sędziów, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi i policjanci.

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw to idea, która zrodziła się w Ministerstwie Sprawiedliwości już w 2000 roku jej celem było zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Ma ona również bliski związek z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce obchody tego dnia wprowadzono na mocy ustawy 12 lutego 2003 r.

Działania, jakie zostaną podjęte w trakcie tego tygodnia, mają przynieść skuteczną pomoc wszystkim potrzebującym. Wszelkie informacje o miejscu i godzinach dyżurów osób, które udzielą w tym czasie wsparcia pokrzywdzonym, dostępne są na stronach internetowych instytucji biorących udział w obchodach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Lista ośrodków i punktów lokalnych udzielających pomocy oraz mapę ich lokalizacji znajdziecie pod tym adresem:

https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/


https://www.gov.pl/